جف فاولر، کارگردان فیلم Sonic the Hedgehog نیز در آن زمان این‌چنین پاسخ طرفداران را داد:

«از حمایت شما متشکرم و همین‌طور از انتقاداتی که داشتید. پیام شما خیلی واضح و روشن به‌دست ما رسیده است: شما از طراحی سونیک راضی نیستید و دوست دارید تغییراتی در آن انجام شود. این موضوع عملی خواهد شد و همه ما در پارامونت پیکچرز و سگا، تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم بست تا سونیک را به‌ بهترین شکل ممکن ارائه کنیم.»

حال جیم کری، بازیگر نقش شخصیت دکتر اگمن (روباتنیک) در این فیلم، نظر خود را در رابطه با طراحی مجدد سونیک بیان کرده است. جیم کری برای معرفی فصل جدید سریال Kidding (شوخی کردن)، در مراسم انجمن منتقدان تلویزیون حضور داشت و خبرنگاران سؤال خود را در مورد تغییر طراحی شخصیت سونیک از کری پرسیدند که وی در پاسخ چنین گفت:

«نمی‌توانم خود را جای تماشاچیان قرار بدهم و بگویم نگاه آنان در مورد خلق این شخصیت (سونیک) چه بوده است. نتیجهٔ این طراحی مجدد را خواهیم دید. با این حال گاهی اوقات متوجه می‌شوید که این تصمیمات تحت تأثیر نظر افکار عمومی در مورد چیزی گرفته می‌شود؛ اینکه همه ناگهان با هم چیزی را می‌خواهند و وقتی به آن می‌رسند می‌گویند من فقط می‌خواستم این اتفاق بیفتد، اهمیتی ندارد که نتیجه چه شود. من هم می‌خواستم بخشی از این موج همگانی باشم.»

وی در ادامه و در سخنانی کوتاه چنین پاسخ به این سؤال را پایان داد:

«آن چیزی که روی پردهٔ سینمای خواهیم دید، تصمیمی بوده که همگی ما با هم گرفته‌ایم.»

از صحبت‌های جیم کری این طور برداشت می‌شود که گویا وی چندان موافق این موج همگانی در مورد تغییر طراحی شخصیت سونیک نبوده است. با این حال تیم میلر، کارگردان فیلم Deadpool (ددپول) و فیلم Terminator 6 (ترمیناتور۶) که تهیه‌ کننده اجرایی فیلم Sonic the Hedgehog است، ماه پیش چنین گفته بود که در نهایت طرفداران از نتیجهٔ کار راضی خواهند بود. در هر صورت تا زمان اکران فیلم، نمی‌توان در مورد طراحی خارپشت آبی‌رنگ نظری داد و باید دید در نهایت تغییرات صورت‌گرفته به‌مذاق طرفداران سونیک خوش خواهد آمد یا خیر. این دعواها تنها بر سر طراحی سونیک است و احتمالاً پس از اکران فیلم، این موضوع به‌کل فراموش می‌شود و کیفیت نهایی نسخهٔ سینمایی سونیک و نظر منتقدان و تماشاچیان در مورد کلیت فیلم، رأی به ‌موفقیت یا شکست این اقتباس خواهد داد.

جیمز مارسدن در نقش تام د کاپ (Tom the Cop) یا تام واچوفسکی، بن شوارتز در نقش سونیک (صداپیشگی)، جیم کری در نقش دکتر اگمن (روباتنیک)، تیکا سامپتر، آدام پالی، دبس هاوارد، نیال مک‌ دوناف و ناتاشا روتول، از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم  Sonic the Hedgehogحضور دارند و به‌ ایفای نقش پرداخته‌اند.

چندی پیش جف فاولر، کارگردان فیلم  Sonic the Hedgehog، با انتشار تصویری در صفحه رسمی خود در توییتر اعلام کرد که اکران این فیلم با سه ماه تأخیر مواجه شده و دلیل تأخیر در اکران هم طراحی مجدد شخصیت سونیک بوده است.

فیلم Sonic the Hedgehog که پیش از این برای اکران در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده بود، با سه ماه تأخیر همراه شده و قرار است در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸) اکران شود.